• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-7298430
להצעה משתלמת
שלח פרטים
English French Russian
מידרג9.50

חוות דעת הנדסיות

תהליך ביצוע חוות דעת הנדסיות בנכס הוא חשוב ביותר! חוות דעת הנדסית בנכס מסתמכת על בדיקה ויזואלית תוך שימוש בעזרים מקובלים. הפקת חוות דעת על ידי מומחה שמוסמך לערוך אותה ואשר משמש בתור עד מומחה.

מה יופיע בחוות דעת הנדסיות?

חוות דעת הנדסיות מקצועיותכלל הליקויים נבדקים ומתועדים במהלך הסיור בנכס. ובהתאם לממצאים תופק חוות הדעת ההנדסית. בחוות הדעת, יצויינו כלל הליקויים שאינם עומדים בדרישות ואשר טעונים תיקון. בנוסף, יבדקו גם אי התאמות בין מפרט המכר והתכניות שצורפו לדייר בעת רכישת הדירה ובין המצב בפועל.

בסיום הבדיקה ישלח לדייר דו"ח מפורט = 'חוות דעת הנדסית', בה יצוינו כלל הליקויים שיתגלו בנכס ואשר תשמש את הדייר לצורך המשך התנהלות מול הקבלן/יזם. יובהר שחוות הדעת משמשת כאסמכתא משפטית לכל דבר ועניין ואלו הקבלן מחויב לפעול לתיקון הליקויים תוך פרק זמן סביר וזאת בהתאם לחומרתם.

חוות דעת רכוש משותף

חוות דעת 'לרכוש משותף' - חוות דעת סוקרת בין השאר את הליקויים ברכוש המשותף. סקירת הרכוש המשותף ברבי קומות אינה משימה פשוטה ולו רק בגלל השטחים הרבים אותם נדרש לכסות.

רבי הקומות בישראל נבנים, תוך כדי היוועצות ותכנון מוקדם עם הרבה משרדי תכנון בכל הקשור למתקני תברואה/נגישות/בטיחות/אקוסטיקה/איטום/מיזוג/חשמל ועוד. עם זאת, על אף התכנון המוקדם, ניתן למצוא פערים בין התכניות שקיבלו תוקף ובין גמר הביצוע בפועל. כל שכן, כאשר הקבלן מתרשל ולא מבצע את תכולת העבודה על מרכיביה באופן המיטבי.

במידה ומתעוררות בעיות שמצריכות בדיקת גורם נוסף, תיערך חוות דעת נוספת ייעודית לבעיה שהועלתה ואשר בהתאם יסקרו אותם שאר רכיבי המבנה לגופו. יוער, שבמקרים בהם המערכות באחריות הקבלן, מומלץ להקדים ולהפנות את הבעיה לפתחו של הקבלן ו/או מתכנן המערכת לצורך פתרון מהיר של הבעיה.

בשונה מדירות, 'סקירת הרכוש המשותף' חשובה מאוד, לאור העובדה כי הטיפול בשטחים אלו, נופל על כתפי הוועדים ו/או חברות ניהול מטעמם, שלא תמיד מתמצים בתפעול ו/או תחזוקת המערכות השונות והמורכבות, כל שכן דרישות המערכות והתאמתם לתקנים השונים.

הליך קבלת חוות הדעת הינו פשוט וכל שנדרש הוא התקשרות עם חברת ניר גורוביץ' וידר.

לחצו כאן למידע נוסף על ליקויי בנייה

חוות דעת הנדסיות לדוגמא

ליצירת קשר והשארת פרטים