• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-7298430
להצעה משתלמת
שלח פרטים
English French Russian
מידרג9.50
מאמרים

חוות דעת הנדסית

חזרה למאמרים

חוות דעת הנדסית משמשת ככלי הנדסי ומשפטי כאחד. מחד, הדיירים לעיתים מתקשים לנהל דיאלוג עם הקבלן בנוגע לסוגיות הנדסיות בגלל מורכבותם והידע הנדרש. ומאידך לקבלן אין את הזמן להשקיע בשיחות חולין עם הדיירים, ומתן הסברים שלא ,תמיד ברורים מאליו. מאחר ונושא הבניין הינו עולם ומלואו בדומה לכל תחום אחר הדורש התמקצעות, הרי שהמומחה משמש כמתורגמן עבור הקבלן לצרכי הדיירים.

חוות דעת הנדסית

בנוסף, דיירים המציגים טעונים משכנעים המגובים באסמכתא של חוות דעת לאחר בדיקה זוכים ליחס אחר מצד הקבלן. חוות הדעת, הינה דו"ח הכולל סקירה עניינית של המבנה בפן ההנדסי, אשר בו בודק המומחה את התאמת המבנה לתקנות הרלוונטיות.

משך בדיקת הנכס לשם הכנת חוות דעת

הזמן הנדרש לבדוק מבנה משתנה בעיקר בשטח אותו נדרש לסקור. דירות סטנדרטיות בין 3-5 חדרים, זמן הבדיקה בממוצע הינו שעה וחצי עד שעתיים, בדירות גדולות/בתים פרטיים, זמן הבדיקה הינו עד 3 שעות ולפעמים גם יותר.

חוות דעת הנדסית לצרכים משפטיים

בפן המשפטי, קורה לא מעט שרוכשים מגיעים לבתי משפט עם הרבה חומר אשר להתנהלות הלקויה של הקבלן והיעדר תיקון הליקויים. עם זאת, ללא חוות דעת המקמטת את הנזק ואומדת באופן אמיתי ושקוף את הליקויים בנכס. לצערי, במקרים אלו, דוחים בתי המשפט את התביעות מהיעדר חומר שניתן לדון בו. במקרים טובים יותר קובעים מועד לדיון נוסף, עד לאחר קבלת חוות דעת מהדייר. צריך להבין שבבתי המשפט יושבים אנשים בדיוק כמו הרוכשים ללא ידע הנדסי ואין ביכולתם להכריע בסוגיות ללא תימוכין כל שהוא.

עם כך, בדיקת דירה או בדק בית לפני ובמעמד רכישה הינה בגדר חובה, בדומה לקבלת חוות דעת מומחה לפני ניתוח ו/או בדיקת רכב לפני רכישה. ישנם דיירים שמזמינים בדיקה כדי לישון בשקט בלילה וישנם כאילו שנמצאים כבר בתהליך הידברות מתמשך עם קבלן בנוגע לתיקון ליקויים שטרם נפתרו ובהתאם מזמינים מומחה לבדיקת הנכס. ואלו במקרים אחרים יש שמזמינים בדיקה בכנס בדומה לכל בדיקה שמבצעים לפני רכישה גדולה.

מחיר חוות דעת

 איתור רטיבות לחוות דעת הנדסיתעלות חוות הדעת משתנה בהתאם לגודל הנכס, וטווח המחירים נע בין 1300 ש"ח לבין 1800 ש"ח, כאשר כמובן שבבתים גדולים בהם נדרש לכסות שטח גדול מאוד, עלות הבדיקה והפקת חוות הדעת יעלו בהתאם. מעוניינים לדעת מחירים נוספים? היכנסו לעמוד מחיר בדק בית.


חוות דעת לדוגמא:

ליצירת קשר והשארת פרטים